kobieta_fatalna_01Kobiety pióra spotkają się w niedziele (20. maja) o godz. 18-tej w auli Szkoły Muzycznej. Tego punktu programu nie może przegapić żaden miłośnik literatury. Powieści obyczajowe, kryminały, romanse czy komedie – to tematyka, która nie obca jest pisarkom zaproszonym na debatę pod tytułem „Kobieta fatalna – Kobiety kochają, mordują i jeszcze o tym piszą, czyli mężczyźni fatalni też istnieją”.

Dziewięć autorek powieści, wierszy, opowiadań czy bajek. Łączy je płeć, natomiast w życiu każda z nich jest inna. W gronie autorek znajdziemy dziennikarki, scenarzystki, historyka, sportsmenkę, pedagoga, a nawet laborantkę. Organizatorką całej debaty jest Mariola Zaczyńska – znana z prasy, radia i telewizji dziennikarka. Prywatnie jest też miłośniczką zwierząt. Jest autorką 2 książek, traktujących o życiu współczesnych polek, ale utrzymanych w lekkim tonie i z dawką romansu. W planach ma mocny kryminał.

 

 

Zupełnie inne spojrzenie na świat prezentuje Beata Andrzejczuk, autorka opowiadań dla dzieci i młodzieży. Na co dzień jest aktywnym wolontariuszem walczącym o bezpieczeństwo dzieci w rodzinie. Jej twórczość publikowana jest w wielu krajach świata: w Austrii, Białorusi czy Stanach Zjednoczonych.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również Joanna Jodełka, pisarka, a przy tym osoba o wielu pasjach: chętnie pozuje do zdjęć, była twarzą kampanii reklamowej jednego z poznańskich domów towarowych, na co dzień zarządza restauracją i hotelem; prowadziła także własny sklep – ,,Zapach kobiety”, w którym można było kupić całą gamę miłosnych kosmetyków. W ostatniej chwili do grona pań dołączyła Agnieszka Lingas-Łoniewska autorka opowiadań fun fiction. - Lubię pisać, lubię tworzyć nowe postaci, ich charaktery, wrzucać ich w zawirowania życia i patrzeć, czy będą potrafili się z tych odmętów wydostać. Im trudniej, im mroczniej... tym lepiej. A w tle zawsze musi być gorące, spalające wręcz uczucie – mówi o sobie autorka. Oprócz wymienionych, zobaczymy również Magdalenę Zimniak, Annę Fryczkowską, Lucynę Olejniczak, Marię Ulatowską, Manulę Kalicką.

Poznać warto każdą z Pań, gdyż każda jest inna i pewnością wniesie do debaty zupełnie inne światło. Czytelnicy chętnie skonfrontują swoje wyobrażenie na temat autorek powieści i ich poglądów na sprawy z życia wzięte.