W niedzielę (20.maja) o godzinie 16-tej, w sali koncertowej PSM odbędzie się promocja płyty Lecha Dyblika, znanego sanockiej publiczności pieśniarza, a także aktora filmowego. Nowy krążek nosi tytuł „Dwa brzegi” i zawiera piosenki rosyjskie z lat 40-tych. Jego wydawcą jest Powiat Sanocki.  
Oprócz Lecha Dyblika w projekcie udział wzięli: Alieksiej Sieminiszczew z Odessy, Łukasz Mysielski z Łodzi, Kamila Szejda z Ełku i Angela Gaber z Sanoka. - Nagrania zostały wykonane w cerkwi na terenie Skansenu.

 


- Tematem płyty są rosyjskie piosenki wojenne. Chcemy pokazać polskiemu słuchaczowi rosyjską poezję, piękno języka. Dla ludzi młodych język rosyjski jest obecnie językiem egzotycznym. Przychodzi czas by Rosjan i Ukraińców zacząć traktować jak sąsiadów z którymi wiele nas łączy. Płyta Dwa Brzegi jest wspólnym polsko - rosyjsko - ukraińskim projektem. Piosenki te opowiadają o prostym życiu w trudnych czasach. Życiu pozbawionym patosu – mówi Lech Dyblik aktor i piosenkarz.  


Fakt że projekt zrealizowany został właśnie Sanoku nie dziwi gdyż to miasto jest miejscem gdzie od wieków mieszkali i mieszkają przedstawiciele różnych narodowości i religii. Podczas promocji płyty na wszystkich którzy przyjdą będzie czekać niespodzianka.