rgb_razem_bezpieczniej

„Razem bezpieczniej” takie hasło towarzyszyć będzie akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku podczas tegorocznej edycji Nocy Kultury Galicyjskiej. Pokazy ratownictwa, zajęcia edukacyjne, zawody pływackie – to tylko niektóre atrakcje jakie czekać będą 31 maja na mieszkańców i turystów. Akcja rozpocznie się od godziny 10.00. Wtedy to Ratownicy Bieszczadzkiego WOPR-u zapraszają dzieci klas 4-6 na pokaz praktycznego ratownictwa wodnego oraz zawody pływackie na basenie MOSIR.

 - Wczesnym popołudniem przenosimy się na skansen, gdzie Młodzieżowy Dom Kultury pod hasłem "Bawmy się bezpiecznie" przygotował ciekawe zabawy edukacyjne – mówi Marek Sobolewski koordynator projektu. - Ponieważ zbliżają się miesiące ciepłe, letnie, kiedy to często dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, chcemy zwrócić ich uwagę na czyhające zagrożenia. Natomiast w Sali Konferencyjnej na Rynku Galicyjskim pod hasłem „Chroń swoje dziecko" przygotowano sympozjum tematyczne oraz panel dyskusyjny, skierowane m.in. dla rodziców i nauczycieli.

 

Niewątpliwą atrakcją będzie również pokaz współdziałania służb i jednostek ratownictwa w zdarzeniu kryzysowym.

 

Zawsze warto rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Im większa wiedza na ten temat tym mniejsze prawdopodobieństwo wypadku – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki. - Akcją podczas tegorocznych Nocy Kultury Galicyjskiej chcemy podkreślić jak ważna jest profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa oraz pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć do jak największej liczby dzieci i młodzieży.

 

W ramach projektu „Uczę się żyć bezpiecznie” realizowanego przez Powiat Sanocki zaplanowano także zakup ratunkowego wyposażenia technicznego w postaci m.in. defibrylatorów i specjalistycznych zestawów ratunkowych.